MENU

Simonka & Tomáš

13. septembra 2022

Keď mi v jedno popoludnie zazvonil mobil a na druhej strane bol Tomáš s dopytom na nafotenie svadby, myslel som si, že to bude jedna z mnohých ďalších s klasickým scenárom. Pýtal som sa štandardné otázky termín, miesto, počet hostí, a tak podobne…. Fotografoval som už aj dvojitú svadbu, kde sa sestry rozhodli naplánovať si sobáš so zábavou naraz a zvládol som to úplne sám. No v tomto prípade som vedel, že budem potrebovať pomoc a hlavou mi šlo miión otázok. Termín bol september, konkrétny deň podľa vetra, teda skôr bezvetria a miesto len všeobecne, že Liptov:) Prípravy sme preskočili a začali krátkymi portrétmi neďaleko Liptovského Mikuláša a potom mi Simonka s Tomášom odleteli balónom niekam smer Vavrišovo. Pokiaľ to bolo možné, tak som sa “plížil” za nimi s dronom, aby som zachytil atmosféru tohto nezvyčajného svadobného obradu a potom som skočil do auta a vydal som sa ich hľadať po diaľnici smer Vysoké Tatry. Niekde pred Východnou za pumpou OMV došiel balónu plyn a mne zas obavy či mám toto svadobné fotenie pod kontrolou. Páni z letybalonom.sk to však zvládli úplne v pohode a Ja som stihol prísť presne na prípitok so šampanským a počasie nám pripravilo nádherný západ slnka s panorámou Vysokých Tatier. Krásny deň sme uzavreli na mieste, kde sme začali na v Háio Nicovô s výhľadom na Mikuláš a Liptovskú Maru. Bolo to adrenalínové, nevšedné, zaujímavé fotenie a Ja som bol veľmi rád súčasťou tohto plánu, ktorý vyšiel na 110%. Ďakujem tiež Lukášovi, ktorý ma zastúpil v balóne, aby som mohol zachytiť krásny Liptov z vtáčej perspektívy. Ak ste adrenalínové typy, určite takýto netradičný svadobný deň odporúčam a rád si toto určite náročné zadanie zopakujem! :)

VIEW POST

Dominika & Tomáš

8. augusta 2022

Jedna z mojich najobľúbenejších veseliek minulého roka! Pri svadbách ma už priznávam, naozaj máločo prekvapí.. V tomto prípade to začalo už predsvadobným stretnutím, kedy Dominika prifrčala na bicykli a celý harmonogram sme prebrali na lavičke pri detskom ihrisku:) Celá svadba sa odohrávala v mojom obľúbenom hoteli Bystrička. Jeho veľkou výhodou okrem skvelej kuchyne a personálu je rodinná atmosféra podniku a najmä možnosť príprav, obradu a samotnej zábavy pod jednou strechou. Portréty sme si rozdelili na jedno krátke fotenie po slávnostnej večeri a druhé v iný deň v jednom z mojich najobľúbenejších kútov Turca, nad dedinkou Folkušová. Prosil som Dominiku, aby vybrala miesto, ktoré majú s Tomášom radi. Moju osvedčenú taktiku však otočila hore nohami a navrhla, aby som vybral moje miesto, ktoré si obľúbia oni:) Áno, poslednou fotografiou v galérii priznávam, že svadby nie sú len o úsmevoch a romantike:)) Mám ju napriek tomu úprimne rád. Je v nej otcovská ne/trpezlivosť, plachosť malých detí a ženská empatia a nadhľad nad tým všetkým:) Sú svadby, ktoré majú všetko. Svadby kde je cítiť lásku, nehu a človečinu. Nejde to jednoducho opísať slovami. Dá sa to len vidieť/zachytiť fotografiou a Ja som za príležitosť byť toho niekedy súčasťou tak veľmi vďačný.....

VIEW POST

Lucka & Rasťo

3. augusta 2021

S Luckou a Rasťom sme sa stretli na malom rande fotení a potom krátko na to na samotnej svadbe v hoteli Turiec. Medzi hosťami som si pamätal mnoho tvárí, pretože v rodine ženícha som už jednu svadbu pár rokov s5 fotil. Osobné referencie sú vždy najlepším marketingom a Ja si veľmi takéto odporúčania vážim:) Mám úprimne rád malé a komorné svadby a táto bola presne taká. Portréty sme fotili v úplne iný deň neďaleko Trenčína a keďže to nie je môj región, výber lokality bol v rukách mladomanželov. Po fotení v neďalekom kaštieli sme sa bežali schladiť do Haluzickej tiesňavy a ani sme sa nenazdali a bol večer.

VIEW POST

Nikola & Marek

29. júna 2021

S Nikolou a Marekom som sa stretol prvý krát na svadobnej výstave v priestoroch Bojnického rezortu Meridiana. Pôvodne sa svadba mala odohrávať práve tu, no okolnosti tomu nakoniec nepriali a celý svadobný deň sa odohral “v Handlovej doma na dvore”. A nič lepšie sa mi ako fotografovi nemohlo ani stať. Presne toto sú svadby, aké ma bavia zo všetkého najvác:) Zámky, kaštieľe, rezorty, mercedesy, áno je to pekné a dobre sa to fotí, ale skutočný život je “pre mňa” o inom. O rodinných vzťahoch, domácich zvieratách, o prostredí v ktorom sme vyrástli a ktoré nás formovalo. O skutočných ľuďoch v ich skutočných životoch. Veľmi ma bavila táto láskyplná svadba, kde sa striedal dážď so slnkom, padnuté deti do bazénu, so šťastnými psami, ktorým sa podarilo šlohnúť kurací rezeň. Svadba, ktorá nepotrebovala svadobného koordinátora, starejšieho po záruke a svadobné súťaže pre súťaživé typy. V mojich očiach stačí k peknej svadbe len dobrý Dj, láska, milujúca rodina, kamaráti a ako bonus nejaké to rodinné zvieratko. A na svadbe Nikoly a Mareka bolo úplne všetko, až som nevedel kam skôr s fotoaparátom skočiť. Ďakujem! Toto sú presne svadby, ktoré milujem! :)

VIEW POST

Dominika & Kamil

28. júna 2021

Priznávam sa, že rád trávim svoj čas v prírode. Či už na bicykli, lyžiach, alebo v skalách.... Turiec ako taký poznám dôverne a často sa mi táto skúsenosť hodí aj pri fotení svadieb. Keď mi napísala Lucia, či odfotím malú svadbu jej sestre v Prahe, tak ma to aj napriek vyššie uvedenému veľmi potešilo:) Praha je miesto, ktoré mám spojené nie len s detstvom a cítim sa tam preto tak trošku doma. Má svoju nezameniteľnú atmosféru a pre fotografa ponúka mnoho inšpirácie. Aj keď nás počasie trošku postrašilo, nakoniec deň dopadol skvele a Hradčany nám dovolili využiť svoje krásne uličky a záhrady. Veď posúďte sami:)

VIEW POST

Zuzka & Maroš

21. mája 2021

Dnes som vyňúral na disku jednu z menších svadieb v Hornom Turci. Za Turčianskymi Teplicami, cestou na Malý Šturec je nenápadná odbočka k hotelu Bartoška, kde sa konala svadba Zuzky a Maroša. Cestou na obrad sme si ešte odskočili na pár portrétov do zákazu vjazdu v Žarnoveckej doline. Je škoda, že toto krásne miesto ostáva nepovšimnuté. Pre mňa má spolu s Orliou vežou výnimočné čaro:)

VIEW POST

Olívia & Lukáš

10. októbra 2020

Svadbu Olívie a Lukáša som fotil v závere roka 2020. Posedenie sa konalo v legendárnom hoteli Morava, kde sa natáčal krásny český film Anděl na horách. Nejednalo sa však o svadobnú zábavu na akú sme opäť po dvoch rokoch zvyknutí. Bola to zábava s príchuťou ilegality a po svadbe sa hotel na zimu zatváral na komplet. V čase zverejnenia tohto príspevku sa hotel Morava pre kompletnú rekonštrukciu zatvára na dlhšie obdobie a tak som rád, že si ho môžem pamätať cez moje fotografie ešte v pôvodnom znení s titulkami:) Áno sú to presne 2 roky , čo som si dal prestávku od sociálnych sieí a zverejňovania galérií zo svadieb, ktorých som bol súčasťou. Keď sa mi pred pár týždňami ozvali Lukáš s Olíviou, že idú stráviť víkend na Téryho chate a či nedáme stretko, tak som sa potešil a samozrejme som súhlasil. Uvedomil som si, že presne od ich svadby až doteraz som online priestor úplne zanedbal. A tak od tejto peknej Tatranskej svadby idem svoje resty postupne dobiehať a socializovať sa:) Zažívam na svadbách mnoho krásnych okamihov plných emócií, ktoré už nejdem skladovať v šuflíkoch svojho hard disku:)

VIEW POST

Soňa & Maroš

8. júla 2020

So Soňou a Marošom som sa pred svadbou nemal možnosť stretnúť, pretože žijú v Čechách a tiež karty dosť zamiešala Korona. Keď som ráno vstal a vybral sa niekde za Veľké Rovné, kde mi ani navigácia nevedela ukázať cieľ cesty, hlavou mi šli obavy či trafím tie správne Dolinky. Našťastie cestu som bez problémov našiel a tesne za mnou dorazilo aj daždivé počasie, ktoré sa nás držalo celý deň:)) Pomedzi kvapky sme však s prehľadom zvládli všetky presuny aj portréty a deň zakončili skvelou žurkou:)

VIEW POST

Z & M

11. júna 2020

Na svadbách je pre mňa pekné to, že sú vždy iné. Iní ľudia, iné miesta….Okrem veľkých svadieb často fotievam aj tie menšie v kruhu najbližších. Rezidencia Montana na Bystričke je jednou z tých destinácií, ktorá je pre takúto malú milú svadbu ako stvorená:)

VIEW POST

Dominika & Marian

25. mája 2020

Ak jednu prácu robíte už dlho a je jedno ako moc ju máte radi….či chcete, či nie, stane sa Vám z nej časom rutina. Sám s tým trochu bojujem a preto je každá zmena vítaným oživením. Tento rok začal teda z tohot pohľadu extra špeciál bonusovo:) V pondelok mi zazvonil telefón, či mám v sobotu voľno.. Priemer Igor nám práve od polovice týždňa otvoril kaviarne a tak sme si dali predsvadobné zoznamovacie stretko v meste na káve. Po rýchlom vyhadzove, pretože sme boli viac ako dvaja, sme skončili nakoniec v parku na dvoch lavičkách. V rúškach sme prebrali to najdoležitejšie a so zarosenými okuliarmi som si predstavoval sobotňajší pracovný deň:)) Úprimne….verím, že toto bola moja prvá a posledná svadba s takýmito doplnkami. Uvedomil som si však, že zrazu sa ľuďom emócie oveľa viac odrážajú v ich očiach. Možno som si to pred tým nikdy tak moc nevšímal, no táto svadba bola pre mňa nevšedná a silnejšia. V rúškach sme fotili len obrad a portréty v prírode našťastie už bez. Plný očakávaní a pripravený /snáď/ na všetko, čakám na ďalšie tohtoročné svadby a úprimne sa teším na nové miesta a stretnutia:)

VIEW POST
CLOSE