MENU

O MNE

“Služba, ktorá je poskytovaná bez radosti,
nepomáha ani tomu kto ju poskytuje, ani tomu kto ju prijíma”

- Mahátma Gándhí -

Svadby fotím už dlho a od srdca. Vstúpiť niekomu do života práve v takýto deň a zanechať autentickú pamiatku v podobe dobrých fotografií je veľký závazok. Ak je to čo i len trochu možné, vždy preto vyžadujem aj osobné stretnutie. Je pre mňa doležité aby sa klientovi páčila moja tvorba a tiež, aby sme si sadli aj po ľudskej stránke.

Martin Remenár

Štýl mojej práce je “ani sme si nevšimli, že si bol na našej svadbe” čo znamená len to, že sa snažím byť nenápadný a sústreďujem sa na momentky a emócie. Snažím sa vyhýbať funkcii organizátora a opakovaniu momentov pre efekt. S týmto som sa často stretával na svadbách práve pri kamere a prieči sa mi to s mojou predstavou reportáže.

Fotografoval som svadby v Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Českej Republike, ale najviac sa mi páči v mojom milovanom Turci, kde poznám vďaka moje láske k horám veľa zaujímavých fotogenických miest.

Výhodou domáceho prostredia sú tiež dlhoročné overené vzťahy s miestnymi “dodávateľmi svadobného cirkusu”. Sú to firmy, ktoré vám odporúčam a sám by som ich určite nevynechal ani pri organizovaní mojej vlastnej svadby:) Linky nájdete v záložke “Domáci overení dodávatelia”.

Mojou slabosťou sú páry, ktoré si pre portréty vyberú naše krásne kopce. Tam kde šumí les a kde v tejto uponáhľanej dobe ľudská duša nachádza ten prepotrebný pokoj.

Samozrejme rád cestujem po celom Slovensku a spoznávam vďaka tomu nové zaujímavé miesta. Aj to je na tejto práci krásne:) Jedinou nevýhodou je potom zložitejšie osobné stretnutie pred samotnou svadbou na ktorom mi naozaj záleží.

Za dlhé roky fotenia svadieb som si vďaka tejto práci vytvoril veľa priateľstiev, ktoré pretrvali. Z lásky vznikli malí človiečikovia a Ja som sa akosi prirodzene stal tvorcom spomienok/rodinných albumov, ktoré pomáham vytvárať a veľmi si túto doveru vážim.

Fotografovanie je krásne a náročné povolanie, kedy z leta a víkendov fotograf nemá veľa času pre seba, ale zároveň je to krásna tvorivá činnosť po ktorej zostanú v srdciach ľudí krásne spomienky a to za to určite stojí:)

CLOSE